Od 1.8.2023 je možnost nákupu s dotací ve výši až 80% nákladů. Konkrétní produkty jsou označeny štítkem DOTACE. Výkup voští a vosku celoročně

Včelařské dárky

Dárky a dárkové předměty pro včelaře

Včelařství a chov včel medonosných je jedním z nejstarších oborů lidské činnosti. Včely produkují med, vosk, propolis, pyl, mateří kašičku, včelí jed a opylují rostliny. Pro včelaře mohou být skvělým dárkem produkty, které jim pomáhají při péči o včely a vylepšují jejich včelařskou praxi. A pro vaše blízké mohou být skvělým základem pro mnoho zajímavých a užitečných dárků přímo včelí produkty.

Kvalitní med

Kvalitní med je výborným dárkem pro vaše blízké i pro samotné včelaře. Můžete vybrat med z různých oblastí i z různých druhů květů a rostlin, který má vždy odlišné a zajímavé chutě. Včelaře potěší i místní med, který byl vyroben právě díky jím chovaným včelám. Med z jiné oblasti ocení pro ochutnávku a porovnání. Med je pravděpodobně nejznámějším včelím produktem a skvělým dárkem.

Med obsahuje rychlé cukry, hlavně fruktózu a glukózu. Je tedy okamžitým zdrojem energie. Navíc obsahuje vitaminy skupiny A, C a B, minerální látky vápník, fosfor, draslík, hořčík, železo a důležité aminokyseliny.  Med má glykemický index 55, zatímco cukr 65, což mluví ve prospěch medu. Studie z univerzit v Dubaji, Teheránu a Rijádu prokázaly, že hladina cukru v krvi je po medu nižší než po cukru. Při dlouhodobějším užívání medu došlo u diabetiků 2. typu k poklesu váhy i cholesterolu.

Svíčky ze včelího vosku

Svíčky z včelího vosku nebo třeba balzám na rty z včelího vosku jsou skvělým dárkem a navíc i pomocníkem při péči o pokožku. Naše ručně vytvořené svíčkypřírodního včelího vosku jsou velmi originální, příjemně voní a jsou v odstínech od okrové až po žlutou. Na rozdíl od parafínových svíček, neobsahují žádné toxické látky, hoří čistě a jsou mnohem šetrnější ke zdraví i životnímu prostředí.

Medovina

Medovina, nebo také medové víno, je alkoholický nápoj vyrobený z medu. Může být zajímavým dárkem pro ty, kteří ocení unikátní chuť tohoto nápoje. Zvyšuje tvorbu prospěšného HDL cholesterolu a snižuje hladinu nechvalně známého LDL cholesterolu. Medovina slouží k udržení vitality a duševní síly, působí pozitivně na náš imunitní systém a zahřeje na duši i na těle.

Balíček s přírodní kosmetikou

Balíček s přírodní kosmetikou z včelích produktů, jako jsou balzámy na rty, krémy a mýdla s včelím voskem nebo medem, bude jistě cenným dárkem pro své jedinečné a blahodárné vlastnosti. Přírodní kosmetika s včelím voskem vytvoří jakýsi ochranný štít proti vnějšímu prostředí kolem, usnadňuje hojení, zjemňuje pleť, zbavuje ji podráždění a vytváří ochrannou vrstvu před negativními vlivy okolí.

Doplňky s tématikou včelařství

Módní doplňky s tématikou včelařství, jako jsou trička, kšiltovky nebo šátky s včelími motivy, mohou být zajímavým a osobním dárkem pro všechny vaše blízké. Oslaďte si své šatníky tričkem s medovým potiskem, nebo udělejte svým blízkým radost třeba čepicí nebo šátkem příjemného materiálu.

Knihy o včelařství

Pro včelaře a nadšence do včelařství existuje mnoho skvělých dárků, které mohou potěšit a zároveň jim umožnit rozšířit si své znalosti o této fascinující činnosti. Kniha s včelařskou tématikou je jistě perfektním dárkem. Knih je celá škála, tak pro příklad: „Včelaření krok za krokem“, „Včely medonosné“, „Ekologický chov včel“, „Genius včelstva“ nebo „Med jako lék“.

Pamatujte, že včelí produkty mají nejen výbornou chuť, ale také mnoho zdravotních výhod. Mohou být proto skvělým dárkem pro ty, kteří dbají na přírodní, přirozený a zdravý životní styl.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz